Vysoušení a Odvlhčování

Vysoušení zdí

Hlavně majitelé starších objektů se potýkají s nadměrnou vlhkostí, která má za následek tvorbu plísní a celé řady dalších nepříjemností. Řešením a tím pádem zamezení tohoto problému je sanace vlhkého zdiva. Systém stavebních, hydroizolačních a vysoušecích opatření pomůže k trvalému obsahu vlhkosti ve zdivu. Abychom dokázali najít vhodnou metodu sanace, předchází tomto určení zdroje vlhkosti.

Vysoušení vlhkého zdiva

Naše společnost se zabývá vysoušením vlhkého zdiva a rádi vám pomůžeme a poradíme s odstraněním vlhkosti ve zdivu po haváriích a záplavách. Pokud máte u vás problém s vlhkostí a potřebujete poradit, neváhejte nás kontaktovat. Přijedeme k vám a provedeme důkladnou prohlídku vaší nemovitosti. Provedeme potřebná měření vlhkosti a na základě těchto měření vám najdeme nejlepší postup pro vysušení. Umíme také řešit pojistné události tak, aby vás jednání s pojišťovnou zbytečně nezatěžovalo.

Jak na vlhké zdivo?

Vysušit vlhké zdivo, odstranit plíseň, nežádoucí vlhkost nám pomáhají odvlhčovače, nebo vysoušeče. Odvlhčovač slouží pro snížení nadměrné vlhkosti vzduch a vysoušeč pomůže udržet předem stanovenou vlhkost, zamezí kondenzaci par a tím následnému vzniku plísní.

Adsorbční odvlhčovač

Adsorpční odvlhčovač není svým výkonem závislý na teplotách v místnosti. Rotujícím válcem probíhají dva oddělené vzduchové proudy, v jednom je vzduch, který z přístroje vystupuje, vysoušen pomocí sorbentu (látky, která má schopnost zadržovat v sobě vodu), ve druhém je sorbent kontinuálně regenerován pomocí teplého vzduchu a spotřebovaná energie je získávána zpět jako teplo.

Kondenzační odvlhčovač

Kondenzační odvlhčovač slouží k vysoušení vzduchu v uzavřeném prostoru. Vlhký vzduch nasávaný ventilátorem je na výparníku ochlazen pod rosný bod, vodní pára kondenzuje a ve formě kapiček je odvedena do sběrné nádoby a odtud případně do odpadu.

Infrapanely a topné panely

Infračervené panely a topné panely se hodí při dosoušení míst zasažených vodou. Také se používají pro lokální vysoušení ve velkých prostorách, chodbách a tam kde není možno zajistit stálou teplotu bez výměny.

Horkovzdušný vysoušeč

Horkovzdušný vysoušeč díky přímému zdroji tepla zvyšuje teplotu vzduchu, a tím i jeho schopnost pohlcovat vlhkost, čímž dochází k odpařování vlhkosti z daného materiálu. Po naplnění vzduchu vlhkostí je třeba vyvětrat. Sálavý panel ohřívá přímo vlhké zdivo a vysouší tu část plochy, kterou ohřívá.

Mikrovlnné vysoušení zdiva

Mikrovlnné vysoušení zdiva je metoda jednorázového odvlhčení zdiva, kdy se molekuly vody přejímáním energie mikrovlnného pole rozkmitají, třením vzniklé teplo zahřívá zdivo a voda se odpařuje. Část (kinetická) energie se přenáší do pohybu molekul ve směru působení záření a voda je vytlačována ze zdiva ven.

Elektroosmóza na vysoušení zdiva

Elektroosmóza jako základ elektrofyzikální metody vysoušení staveb se využívá k odstranění vlhkosti ve zdivu, přičemž základem je skutečnost, že při průtoku stejnosměrného proudu se voda pohybuje vždy od kladného k zápornému pólu.

Vysoušení střešních plášťů a podlah

Pomůžeme vám s povodní nebo zaplavením přívalovým deštěm, havárií vody. Ve všech těchto případech dojde k nasáknutí zdiva v různém rozsahu. Při velkém úniku nebo přívalu vody dojde k zaplavení podlahové plochy a zatečení vody do konstrukce podlah nebo střešních plášťů.
V těchto případech vám naše společnost nabízí profesionální pomoc. Pokud se vám stal některý z výše uvedených případů, neváhejte nás kontaktovat. Rychle a spolehlivě vyřešíme váš problém.
Snažíme se ještě týž den vám dodat a nainstalovat vysoušecí přístroje a zahájit vysoušení postižených prostor. Přístroj umístíme tak, abychom docílili co největšího vysoušecího efektu.

Vysoušení staveb

Zajistíme vám komplexní služby v odstraňování a vysoušení vlhkosti vaší stavby. Máme zkušenosti s vysoušením skladů, domů, bytů, sklepů s vysoušením staveb po havárii vody i s likvidací povodní, nebo přívalových dešťů. Po prohlídce vašeho objektu vám doporučíme nejlepší řešení pro vás. Umíme také řešit pojistné události tak, aby vás jednání s pojišťovnou zbytečně nezatěžovalo.

Ceník

Cena za kompletní vysoušení je kalkulována podle instalovaných cirkulačních jednotek, kondenzačních odvlhčovačů a dalšího příslušenství. Dále se cena odvíjí od doby vysoušení, přičemž doporučená doba vysoušení je 10-12 dní.

Zpět